چاپ پوستر

چاپ پوستر

چاپ پوستر در دنیای امروز کاربردهای فراوانی و باید در چاپ آن از ترفندهای جذابیت بهره فراوانی برده شود تا بتواند در لحظه اول توجه مخاطب را به خود جلب کند.تصاویر در پوستر مهمترین نقش را بازی میکنند و شما با به کار بردن تصاویر جذاب و با کیفیت بالا میتوانید توجه مخاطب را در نظر اول به خود جلب کنید.
اینکه از چه تصاویری استفاده شود که مخاطب در نگاه اول به خواندن مطالب اشتیاق پیدا کند هنر طراح است. ولی در صورتی که چاپ با کیفیت انجام شود و رنگها در تصویر زیبا جلوه کند چشم مخاطب را تحت تاثیر قرار داده واو را به خواندن ترغیب میکند.
بنابراین میتوان گفت چاپ پوستر از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در پوسترتصویر نسبت به متن نوشته شده از اهمیت بیشتری  دارد.اگر تصویر مخاطب را جذب نکند . مخاطب هیچگاه متن را نخواهد خواند.
بنابراین بهتر است در انتخاب چاپخانه ای که چاپ پوستر شما را انجام میدهد، دقت شود.
شما در صورتی که تصاویر زیبا ومتن مناسبی در پوستر خود استفاده کرده باشید.میتوانید با چاپ آن در چاپخانه آنلاین تجسم نگار به پوستر خود جلوه بیشتری ببخشید. چاپ کارت ویزیت و چاپ تراکت نیز به همین منظور صورت می گیرد و همچون پلی ارتباطی، میانجی گری میان یک کسب و کار و مشتریان را برعهده می گیرد
 
هدف از چاپ پوستر، تبیلغات است .بنابراین میتوان گفت منظور از پوستر همان پوستر تبلیغاتی میباشد چاپ پوستر تبلیغاتی امروزه بسیار رایج شده وبر روی در ودیوارهای شهر هر روز آن را مشاهده میکنید. تبلیغاتی که روی آنها چاپ میشود در زمینه ها و موضوعات مختلفی میباشد.
مثلا ممکن است شما برای تبلیغ محصول خود از پوستر استفاده کنید.
البته فقط این نیست و ممکن است موسسات آموزشی هم برای تبلیغ کار خود از این روش تبلیغ استفاده کنند. مثلا یه موسسه آموزش زبان برای تبلیغ کلاسهای آموزشی خود در مورد نوع آموزشهایی که در این کلاسها داده میشود وزمان ومکان برگزاری آنها ومیزان شهریه آن از پوستر استفاده کند.
یا  یک موسسه فرهنگی و هنری برای زمان ومکان برگزاری همایش ها وسمینارها در مناسبت های مختلف از چاپ پوستر تبلیغاتی استفاده کند.
اگر در مناسبتهای مختلف دقت کرده باشید . پوستر های تبلیغاتی زیادی را در در مورد زمان ومکان برگزاری جشن ها یا زمان ومکان برگزاری روضه وسخنرانی ها  در سطح شهر میبینید.
ما فقط چند مورد ار کاربردهای چاپ پوستر تبلیغاتی را برای شما به عنوان نمونه بیان کردیم در صورتی که زمینه های چاپ پوستر تبلیغاتی گستردگی فراوانی دارد.
 
یکی از زمانهایی که در آن چاپ پوستر به اوج خود میرسد زمان انتخابات است . در زمان  انتخابات برای تبلیغ کاندیداها از پوسترهای انتخاباتی  در ابعاد مختلف ودر تیراژ بالا استفاده میشود.
در این زمان چاپ پوستربرای معرفی کاندیداها به اوج خود میرسد . به طوری که چاپخانه ها به صورت شبانه روزی نیز جوابگوی مشتریان نخواهند بود
درچاپ  پوسترهای انتخاباتی که عکس کاندیدا و پیام او چاپ میشود. باید از لحاظ طراحی ساده وزیبا باشد و استفاده از عکس مناسبی از کاندیدای مورد نظر اهمیت دارد.
در چاپ پوستر انتخاباتی  چون هدف شناخت کاندیدای مورد نظر برای همه مردم  در تمامی سطح شهر یا کشور میباشد بنابراین تیراژ بالا اهمیت پیدامیکند.
به دلیل زمان کوتاهی که برای تبلیغ کاندیدها وجود دارد بنابراین علاوه بر تیراژ بالا، چاپ پوستر فوری نیز اهمیت میابد.
برای اینکه کاندیداها برای چاپ خود با مشکل کمبود زمان روبه رو نشوند بهتر است در ابتدای کار طرح های لازم برای پوستر خود را انتخاب کنند و آن را در اسرع وقت در تیراژ مناسب سفارش دهند.
ولی با همه این توضیحات باز هم در چاپ پوستر برای انتخابات مشکل کمبود وقت وجود دارد و نیاز به چاپ فوری ضرورت پیدا میکند.
در این زمان چاپخانه ها امکان چاپ پوستر فوری را برای شما فراهم میسازند.
بنابراین بیشتر چاپخانه های آنلاین  در سایت خود گزینه جدیدی به نام چاپ پوستر انتخاباتی فوری را ایجاد میکنند . وشما میتوانید با ثبت سفارش خود در این قسمت از خدمات چاپ فوری بهره مند شوید.
پس با توجه به امکاناتی که چاپخانه های آنلاین فراهم نموده اند . نگران زمان کوتاه چاپ پوستر خود نباشید.
وقتی صحبت از چاپ پوستر میشود  . یکی از سوالاتی که ذهن ما را درگیر میکند این است که چه سایزی برای چاپ پوستر مناسب است.
برخی از مشتریان هستند که از چاپ پوستر بزرگ استقبال میکنند از نظر آنها چاپ پوستردر سایز بزرگ بهترین راه برای جلب توجه مخاطب میباشد.
از دلایلی که باعث میشود چاپ پوستردر سایز بزرگ اهمیت پیدا کند میتوان به این دو گزینه اشاره کرد.
پوستر معمولا در ارتفاع بالا نصب شود از خواننده فاصله دارد و مشتری در صورتی رغبت به خواندن آن از فاصله دور را پیدا میکند که پوستر از آن فاصله به راحتی قابل دیدن باشد. و این امکان ا چاپ پوستر در سایز بزرگ فراهم میکند.
پوستر معمولا در فضای باز ومحیط های وسیع نصب میشود،پس در فضای بزرگ نیاز به پوستر بزرگ میباشد.
پس میتوان نتیجه گرفت که چاپ پوستر بزرگ اهمیت دارد زیرا:
در چشم مخاطب بیشتر جلوه میکند و او را تحت تاثیر قرار میدهد.
حتی اگر مخاطب تمایل زیادی هم به خواندن پوستر ها نداشته باشد ولی به دلیل سایز بزرگ آن خود به خود کنجکاوی او برای خواندن تحریک میشود.
در صورتی که از عکس با کیفیتی هم استفاده شده در چشم مخاطب جلوه بیشتری خواهد داشت.
در صورتی که سایز نوشته ها وفونتی که برای نوشتن استفاده میکنید استاندارد باشد . چاپ پوستر بزرگ باعث میشود از فاصله های دور و در هنگام حرکت در ماشین هم پوستر قابل خواندن میشود.
 
چاپ پوستر ۱۰۰×۷۰
بعد از مطالبی که در مورد چاپ پوستردر سایز بزرگ مطرح شد. زمان پاسخ به این سوال میرسد که بزرگترین سایز چاپ پوستر چیست.
بهتر است قبل از اینکه در مورد بزرگترین سایز چاپ پوستر صحبت کنیم باید بدانیم بزرگترین سایز کاغذ موجود در بازار چیست.
کاغذهای موجود در بازار در دو گروه A ,B  قرار میگیرند.
بزرگترین سایز کاغذ گروه A در ابعاد ۶۰×۹۰
بزرگترین سایز کاغذ گروه B در ابعاد ۱۰۰×۷۰
 
با توجه با اینکه کاغذ ۱۰۰×۷۰بزرگترین سایز کاغذ موجود در بازار میباشد.
پس میتوان گفت چاپ پوستر ۷۰×۱۰۰ بزرگترین سایز چاپ پوستر میباشد.
حال که بحث چاپ پوستر ۱۰۰×۷۰ پیش آمد بهتر است در مورد گروه کاغذ ها و سایز کاغذ های موجود در بازار توضیح دهیم .
پوسترهایی که با کاغذ سایز ۱۰۰×۷۰ چاپ میشوند.
چاپ پوستر ۱۰۰×۷۰
چاپ پوستر ۷۰×۵۰
چاپ پوستر ۵۰×۳۵
پوسترهایی که با کاغذ سایز۹۰×۶۰ چاپ میشود.
چاپ پوستر۹۰×۶۰
چاپ پوستر ۴۵×۶۰
چاپ پوستر ۴۵×۳۰
این سایزهای استاندارد چاپ پوستر هستند و چاپ پوستر در هرسایزی قابل انجام است. در صورتی که بزرگتر ازکاغذ ۷۰×۱۰۰ نباشد.
چاپ پوستر در سایزهای کوچکتر هم انجام میشود . ولی در این صورت به آن پوستر نمیگویند ودر قسمت چاپ تراکت قابل سفارش میباشد.
رایجترین سایز چاپ پوستر چیست؟
چاپ پوستر A3  رایجترین سایز چاپ پوستر میباشد. و به عنوان یک سایز استاندارد در نظر گرفته میشود.
منظور از چاپ پوستر A3 همان  چاپ پوستر بر روی کاغذ سایز ۴۵×۳۰ میباشد. این سایز بیشترین استقبال را در میان مشتریان داشته است.
 
از ویژگی های پوستر A3
تصاویری هم که در این سایز چاپ میشوند از فاصله مشخصی قابل مشاهده هستند. البته درانتخاب تصویر با کیفیت هم باید دقت شود.
 
در صورت استفاده ازفونت مناسب نوشته هایی که در این سایز پوستر چاپ میشوند معمولا از فاصله مشخصی قابل خواندن هستند.
همچنین این سایز از پوستر در مکانها و فضاهای کوچک هم قابل نصب است.
بنابراین در صورتی که تمایل به چاپ پوستر در تیراژ بالا دارید ومیخواهید هم از نظر اقتصادی برای شما به صرفه باشد و در عین حال پوستری  خوانا داشته باشید به شما پیشنهاد میکنم سایز A3   را برای چاپ پوستر خود انتخاب کنید.
پوستر A3  در چاپ پوسترهای انتخاباتی وچاپ تقویم دیواری مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.
برای شروع هر کار اصلی ترین موضوعی که ذهن هرکسی را به خود مشغول میکند موضوع هزینه است.
بنابراین باید در بحث پوستر به این سوال پاسخ داده شود که
چگونه میتوانیم چاپ پوستر ارزان داشته باشیم؟
جواب این سوال بستگی به اهداف وانتظاراتی دارد که ما از چاپ پوستر داریم.
پوستر باید با صرف کمترین هزینه،  توقعات ما را برآورده کند.
ممکن است ما هزینه زیادی بابت طراحی وچاپ پوستر خود بپردازیم ولی توقعات ما را برآورده نکند و تبلیغی که ما از آن انتظار داریم به خوبی صورت نگیرد.
برعکس ممکن است با صرف هزینه کم تبلیغ روی پوستر به خوبی نشان داده شود وما را به هدفمان برساند.
بنابراین آنچه موجب دیده شدن پوستر و جذب مخاطب میشود صرف کردن هزینه های بالا بابت طراحی و چاپ نیست بلکه میتوانیم با صرف هزینه کم هم پوستری با کیفیت وجذاب وپربیننده داشته باشیم که بتواند هدف خود را که تبلیغ است به خوبی انجام دهد.
راه حل هایی برای چاپ پوستر ارزان
برای قابل دیدن وخوانا بودن پوستر نیاز نیست هزینه زیادی صرف ابعاد بزرگ آن شود. بلکه با انتخاب تصاویر با کیفیت بالا وانتخاب سایز وفونت مناسب برای متن پوستر میتوانیم آن را خوانا و جذاب کنیم. و چاپ پوستر ارزان داشته باشیم.
 
چون پوستر به صورت یکرو چاپ میشود بنابراین چاپ آن بر روی کاغذ با گرم پایین مشکلی ایجاد نمیکنید . به همین خاطر نیاز به صرف هزینه بابت چاپ پوستر روی کاغذ با گرم بالا نمیباشد. معمولا بیشتر پوسترهایی که درسطح شهر نصب میشوند روی گرم های پایین کاغذ چاپ میگردد. پس میتوان گفت پوستر روی کاغذ با گرم پایین هم جلوه میکند و نیاز به چاپ آن روی کاغذهایی با گرم خیلی بالا نیست. این ترفند نیز باعث صرفه جویی در هزینه های چاپ پوستر میشود. و ما میتوانیم چاپ پوستر ارزان داشته باشیم.
 
در صورتی که نیاز به تعداد زیادی پوستر دارید بهتر است آن را درتیراژ بالا و به صورت چاپ آفست سفارش دهید. در این صورت هزینه چاپ پوستر شما به طور شگفت انگیزی کاهش میابد.
 بنابراین با به کار بردن ترفندهای بالا میتوانید چاپ پوستر ارزان داشته باشید.
 
 
در اینجا بهتر است بدانیم منظور ازقیمت پوستر چیست.
قیمت پوسترشامل :
1. هزینه طراحی پوستر
2. قیمت کاغذ
3. هزینه چاپ پوستر (البته در چاپ آفست یک هزینه بابت زینک ویک هزینه بابت چاپ وجود دارد و برای همین هرچه تیراژ بالاتر باشد به صرفه تر است و باپرداخت یک هزینه برای زینک میتوانید تعداد زیادی پوستر چاپ کنید)
4. هزینه ارسال
در سایت های چاپ آنلاین وقتی صحبت از قیمت چاپ پوستر میشود شامل مجموع دو هزینه کاغذ وچاپ میباشد.
پس میتوان گفت چنانچه قیمت کاغذ و قیمت زینک(در چاپ آفست) وهزینه چاپ تغییر کند روی قیمت چاپ پوستر تاثیر خواهد گذاشت.
در اینجا لیست قیمت چاپ پوستر در چاپخانه آنلاین تجسم نگار نوشته شده است.
شما با کلیک بر روی گزینه لیست قیمت میتوانید قیمت ها را مشاهده نمایید.
لیست قیمت چاپ پوستر
 
در مطالب بالا هرجا که صحبت از قیمت از چاپ پوستر و کاهش هزینه ها شد بحث چاپ افست مطرح شد. در اینجا بهتر است توضیح مختصری درمورد چاپ افست داده شود.
امروزه دو نوع چاپ وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.
ما در اینجا قصد ندارم به طور تخصصی در مورد انها صحبت کنیم وفقط قصد داریم کاربرد هر کدام از آنها را بیان کنیم .
در چاپ آفست چون برای یک طرح فقط یکبار زینک درست میشود بنابراین اگر طرح پوستر خود را درتیراژ بالا سفارش دهید برای شما کاملا به صرفه خواهد بود
مثلا فرض کنید شما یک طرح پوستر ایجاد کرده اید میخواهید از آن هزار عدد چاپ شود در این صورت شما یکبار هزینه زینک میپردازید و ۹۹پوستر دیگر شما هزینه زینک نخواهد داشت
 در چاپ دیجیتال گزینه ای به نام زینک وجود ندارد. و افزایش تیراژ باز هم باید همان قیمت را برای چاپ پوستر بپردازیم بنابراین از این نوع چاپ برای چاپ پوستر تکی یا در تیراژ خیلی کم استفاده میشود.
 حال چنانچه قصد  چاپ پوستر تکی دارید  ونیازی به چاپ پوستر درتیراژ بالا نمیباشد بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده کنید. بنابراین هر نوع چاپ کاربردهای خودش را دارد و شما با توجه به نیاز خود هر کدام را خواستید میتوانید انتخاب کنید.
شاید برای شما سفارش چاپ پوستربه صورت تکی کمی عجیب باشد وفکر کنید که همیشه پوستر باید در تیراژ بالا باشد.ولی مشتریانی هم هستند که در خواست چاپ پوستری تکی را دارند.
سفارش چاپ پوستر تکی هم ممکن است به دلایل مختلفی باشد.
میتوان گفت بیشتر مشتریانی که سفارش چاپ پوستر تکی میدهند هدف آنها تبلیغاتی نیست . آنها ممکن است یک تصویر زیبا یا یک مطلب را بخواهند بر روی دیوار خانه یا محل کارخود نصب کنند .
در کل با توجه به کاربردهای فراوان  که برای پوستر وجود دارد . و در خواست زیاد مشتریان برای چاپ پوستر میتوان گفت امکان سفارش آن در هر ابعاد ودر هر تیراژی وجود دارد. چاپ پرنیان ارائه کننده خدمات چاپ لیبل ، چاپ سربرگ ، چاپ ست اداری ، چاپ اوراق اداری، چاپ جعبه مقوایی و چاپ جعبه لمینتی با سابقه ای طولانی در خدمت مشتریان عزیز و گرامی است.
 
منبع: تجسم نگار

نمونه کار

اسکرابر نوین پاک

چرا خرید از پرنیان

  • بالاترین کیفیت چاپ و کاغذ
  • تحویل 2 الی 7 روزه
  • زیر یک درصد باطله چاپ
  • بیش از 1000 همکاری موفق
  • بروزترین دستگاه های ایران
  • ضمانت کیفیت کاغذ قبل از چاپ