چاپ پاکت نامه

چاپ پاکت نامه

موسسات و ادارات دولتی و غیر دولتی  برای تبلیغ و بالا بردن اعتبار خود معمولا قراردادها و مرسولات خود را درون پاکت نامه قرار میدهند . پاکت نامه بهتر است حاوی نام ولوگوی موسسه  وآدرس وشماره تماس وایمیل شرکت باشد.
پاکت نامه در واقع  یک محافظ برای نامه ای است که در آن قرار میگیرد.
برای چاپ پاکت نامه از چه کاغذی استفاده میشود؟
برای انتخاب جنس و گرماژ مناسب برای کاغذ پاکت نامه باید این دو نکته را در نظر بگیریم .
پاکت نقش محافظ را برای نامه ای که در آن قرار میدهیم بازی میکند بنابراین بهتر است ضخامت مناسبی داشته باشد تا نامه ای که در آن قرار میگیرد آسیب نبیند.
همانطور که میدانید پاکت نامه از تا خوردن کاغذ به وجود می آید بنابراین کاغذ اگر ضخیم باشد و گرم آن بالا باشد قابلیت تا خوردن را نخواهد داشت.
پس باید جنس و گرم کاغذی را انتخاب کنیم که نه زیاد ضخیم و نه زیاد نازک باشد.بنابراین دلیل رایج شدن یک سری از کاغذها در چاپ پاکت نامه در نظر گرفتن این دو نکته است. چاپ کارت ویزیت و چاپ تراکت نیز به همین منظور صورت می گیرد و همچون پلی ارتباطی، میانجی گری میان یک کسب و کار و مشتریان را برعهده می گیرد

از جنس و گرم های رایج در چاپ پاکت نامه میتوان به تحریر ۸۰ و ۱۰۰ گرم و گلاسه ۱۳۵ و ۱۷۰ گرم نام برد.
چاپ پاکت نامه در چه سایزی انجام میشود؟
چاپ پاکت نامه در هر سایزی قابل انجام است. ولی یک سری سایزهای استاندارد برای چاپ پاکت نامه وجود دارد که به دلیل کاربرد فراوان آن در میان مردم رواج بیشتری پیدا کرده است. از جمله چاپ پاکت نامه های رایج به صورت زیر است
چاپ پاکت نامه ملخی
چاپ پاکت نامه A5
چاپ پاکت نامه A4
چاپ پاکت نامه A3
چاپ پاکت نامه B5
چاپ پاکت نامه B4
چاپ پاکت نامه B3
در میان این سایزها چاپ پاکت نامه ملخی،  چاپ پاکت نامه A4 ، چاپ پاکت نامهA5  کاربرد بیشتری دارد. بنابراین به عنوان نمونه در مورد این سه نوع پاکت نامه توضیح میدهیم.
چاپ پاکت نامه ملخی
پاکت نامه ملخی  به دلیل سایز استاندارد و مناسب آن در میان تمام انواع پاکت نامه های موجود از معروفیت بیشتری برخوردار است . ابعاد پاکت نامه ملخی ۲۲×۱۱ میباشد  و درون آن یک کاغذ A4 با دو خط تا از طول قرار میگیرد. بر روی کاغذ با جنس ها و گرماژ های مختلف قابل چاپ است مثلا کاغذ تحریر ۸۰ یا ۱۰۰ گرم و گلاسه ۱۳۵ و ۱۷۰ گرم بیشترین کاربرد را برای چاپ پاکت دارد.
البته در صورت تمایل میتوانید روی جنس ها و کاغذهای دیگر هم پاکت را چاپ کنید.
در اینجا طرح باز شده وطرح بسته شده پاکت نامه ملخی را ملاحظه میکنید.
قالب پاکت نامه ملخی
قالب پاکت نامه ملخی
پاکت نامه ملخی
پاکت نامه ملخی
 چاپ پاکت نامه A4
سایز پاکت نامه A4 تقریبا اندازه یک کاغذ A4  ولی کمی بزرگتر میباشد. تا بتواند یک کاغذ A4 به راحتی و بدون تا خوردن درون آن قرار بگیرد. بنابراین این پاکت برای قراداد ها یا نامه هایی که نباید تا بخورند استفاده میشود.
آیا ما فقط یک نوع پاکت نامه A4  داریم؟
جواب منفی است زیرا چاپ پاکت نامه A4 میتواند به صورت افقی یا عمودی و به صورت بغل چسب یا وسط چسب باشد. در مورد جنس کاغذ هم مانند همه انواع پاکت نامه  که قبلا توضیح دادیم بیشتر روی تحریر ۸۰ و ۱۰۰ و گلاسه ۱۳۵ و ۱۷۰ چاپ  میشود.

در زیر تصاویر پاکت نامه A4 را مشاهده میکنید.
قالب پاکت وسط چسب
قالب پاکت وسط چسب
چاپ پاکت نامه A5
چاپ پاکت نامه A5   به گونه ای است که  یک کاغذ A5  به راحتی وبدون تا خوردگی در آن قرار میگیرد. در مورد جنس کاغذ مورد استفاده برای این نوع پاکت هم مانند همه پاکت ها روی کاغذ تحریر ۸۰ و ۱۰۰ گرم و گلاسه ۱۳۵ و۱۷۰ گرم بیشتر چاپ میشود.
چاپ پاکت نامه A5  هم به صورت بغل چسب ووسط چسب و افقی وعمودی قابل انجام است.
در اینجا تصویر یک پاکت نامه A5 را مشاهده میکنید.
از مطالب قبل  به این نتیجه میرسیم که چاپ پاکت نامه تنوع بسیار زیادی دارد. از گزینه هایی که باعث تنوع پاکت نامه میشود:
سایز پاکت نامه
جنس کاغذ پاکت نامه
نوع صحافی بغل چسب یا وسط چسب
افقی یا عمودی بودن پاکت نامه
با وجود اینکه مطالب قبل ابهامات شما را در مورد انواع پاکت نامه و سایز و کاغذ آن برطرف میسازد . اما مسائل دیگر هم هست که میتواند ذهن شما را درگیر خود کند از آن  جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
در خواست چاپ پاکت نامه دیجیتال
درخواست چاپ پاکت نامه آفست
چگونه چاپ پاکت نامه ارزان داشته باشیم؟
چگونه چاپ پاکت نامه فوری داشته باشیم؟
در اینجا قصد داریم در مورد هر کدام از این موارد به طور خلاصه توضیح دهیم تا شما به راحتی و به سرعت بتوانید پاکت نامه خود را سفارش دهید.
درخواست چاپ پاکت نامه دیجیتال
چاپ دیجیتال یکی از روش های چاپی گران قیمت ولی بسیار سریع است و زمانی که شما نیاز به چاپ پاکت نامه  فوری دارید میتوانید چاپ پاکت نامه دیجیتال را انتخاب کنید.
ولی چون این روش چاپ از لحاظ هزینه به صرفه نمیباشد  بهتر است در تیراژ کم سفارش داده شود.
در خواست چاپ پاکت نامه افست
در مورد چاپ پاکت نامه آفست باید درنظر داشت این روش چاپ برخلاف چاپ دیجیتال از لحاظ هزینه و کیفیت مناسبتر است . بنابراین در صورتی که نیاز به چاپ پاکت نامه ارزان و با کیفیت دارید  بهتر است این گزینه را انتخاب کنید. البته این روش چاپ نسبت به دیجیتال ، زمان بیشتری نیاز دارد.
در چاپ افست مزیت دیگری که وجود دارید این است که هرچه تیراژ چاپ را افزایش دهیم قیمت چاپ پاکت نامه کاهش خواهد یافت.
چگونه چاپ پاکت نامه ارزان داشته باشیم؟
کلمه ارزان یکی از درگیری های ذهنی ما برای انجام  همه کارها ست .

راه حل هایی که برای چاپ پاکت نامه ارزان وجود دارد شامل:
انتخاب کاغذ
انتخاب نوع چاپ
نیاز نیست پاکت خود را حتما روی کاغذ های گران و با گرم بالا چاپ کنید . در صورتی که قیمت چاپ پاکت نامه برای شما مهمتر از شکیل بودن آن است انتخاب کاغذ تحریر ۸۰ گرم مناسبترین گزینه است.

از طرف دیگر با توجه به توضیحاتی که در مورد چاپ پاکت نامه آفست داده شده در صورتی که وقت بیشتری برای چاپ پاکت نامه دارید مثلا در حد یک هفته بهتر است  چاپ آفست را انتخاب کنید. در این صورت اگر نیاز شما به پاکت زیاد است بهتر است تیراژ چاپ را هم بالا انتخاب کنید . با رعایت این دو مورد شما چاپ پاکت نامه ارزان و در عین حال با کیفیتی خواهید داشت.

چگونه چاپ پاکت نامه فوری داشته باشیم؟
با توجه به مطالبی که در بالا در مورد چاپ دیجیتال گفته شد به این نتیجه میرسیم که اگر چاپ پاکت نامه فوری مثلا یک روزه لازم داریم بهتر است چاپ دیجیتال را انتخاب کنیم .

البته اگر در تیراژ  مثلا بالای هزار نیاز داریم، میتوانیم در تعداد کمتر به صورت دیجیتال سفارش دهیم و سپس بقیه را به صورت افست ودر تیراژ بالا و با قیمت مناسب سفارش دهیم.

چاپ پاکت نامه در قالب وسایز دلخواه
برخی از مواقعی که پاکت شما نیاز به قالب زنی دارد شامل:
اگر گرماژ کاغذ انتخابی برای چاپ پاکت بالا باشد تقریبا بالاتر از ۱۷۰ گرم وامکان زدن خط تا برروی کاغذ موجود نباشد بنابراین مجبوریم از روش قالب زنی برای درست کردن پاکت استفاده کنیم.
چاپ پاکت نامه در سایزی غیر از سایزهای استاندارد دارید یا میخواهید پاکت شما برش خاصی داشته باشد مثلا لبه های درب کارت گرد باشد و نمونه هایی از این قبیل.
در این مورد شما طرح قالب پاکت خود را به صورت فایل برای چاپخانه ارسال میکنید وچاپخانه مطابق با فایل ارسالی قالب را برای شما میسازد و این قالب روی پاکت شما زده میشود.

در این صورت دو گزینه هزینه وزمان افزایش خواهد داشت. زیرا شما بابت ساخت قالب پاکت وقالب زنی آن بر روی کاغذ باید هزینه بیشتری بپردازید واز طرف دیگر زمانی راهم باید برای ساخت قالب وقالب زنی در نظر بگیرید.

پاکت رادیولوژی
یکی از انواع پاکت که در این متن به ان اشاره نشد، پاکت رادیولوژی است.
ابعاد پاکت رادیولوژی ۴۹×۳۶ است ومعمولا روی گلاسه ۱۷۰ گرم چاپ میشود. چاپ پرنیان ارائه کننده خدمات چاپ لیبل ، چاپ سربرگ ، چاپ ست اداری ، چاپ اوراق اداری، چاپ جعبه مقوایی و چاپ جعبه لمینتی با سابقه ای طولانی در خدمت مشتریان عزیز و گرامی است.

منبع: تجسم نگار

نمونه کار

اسکرابر نوین پاک

چرا خرید از پرنیان

  • بالاترین کیفیت چاپ و کاغذ
  • تحویل 2 الی 7 روزه
  • زیر یک درصد باطله چاپ
  • بیش از 1000 همکاری موفق
  • بروزترین دستگاه های ایران
  • ضمانت کیفیت کاغذ قبل از چاپ